Четыре президента Украины искали выход из кризиса

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Вся история независимой Украины — Леонид Кравчук, Леонид Кучма, Виктор Ющенко и Виктор Янукович, сели думать, что делать – сейчас с Майданом и в ближайшей перспективе с евроинтеграцией.   
Президентская четверка собралась, чтобы разобраться в кризисе. Кризисом — и политическим, и экономическим — назвали нынешнюю ситуацию в стране президенты Украины. 

«У нас фактично одні думки, з приводу цієї ситуації, яка склалась, в Україні глибока політична криза, на жаль вона загострює економічну кризу», — говорит Леонид Кучма, президент Украины (1994-2005).
Больше всего к действующему президенту говорил Леонид Кравчук. И больше всего — о Майдане и Банковой. Бить людей, а затем побитых арестовывать — не стоило.

«Передумови мають бути рівні. Якщо арештували тих, кого побили, а не арештувати тих, хто бив — значить люди цього не хочуть розуміти. Тому ми підтримуємо вашу позицію в тому, що ці мають бути звільнені. Ну, чисто випадково були люди, я знаю, які потрапили під цю гарячу руку і їх побили», — говорит Леонид Кучма, президент Украины (1991-1994).
«Леонід Данилович, я вимушений трошки уточнення. Коли почали нападати на Беркут, тоді як кажуть отримали відповідь», — уточнил президент Украины Виктор Янукович.
«Шо роблять в таких умовах в цивілізованих країнах — забирають цих людей відповідно в автомобілі і ведуть до слідства, але не б’ють. Перед камерами тим більше, коли люди бачать, коли ті втікають, а їх доганяють і б’ють — значить пояснить дуже важко. Тому силовики мають знати — бити заборонено. Суспільство зрозуміє вас і наші пропозиції і приймуть, що буде застосована така від президента України така акція, такі слова — ми застосовуємо рівні умови розслідування, а поки що люди на волі. Нікого ми за ґратами не тримаємо», — сказал Леонид Кравчук, президент Украины (1991-1994).
Как успокоить Майдан? Нынешнему президенту предыдущие дают совет. Ведь каждый имел свой кризис и каждый, чтобы преодолеть его, отправлял премьера в отставку. На эту тему даже шутили.

«Я переконаний, що ми з вами про одне і теж говорили але кожен своїми словами», — сказал президент Украины Виктор Янукович.
А дальше — как же евроинтегрироваться? Здесь слово взял Виктор Ющенко. Отметил, что Евроинтеграция — курс Украины по конституции, и это курс всех президентов. Поэтому тема подписания соглашения с ЕС как никогда актуальная. Потому что по его словам только евроинтеграция может вывести страну из кризиса и политического, и экономического.

«Ми маємо важкий платіжний баланс, ми маємо складний торгівельний баланс, ми маємо тяжкий дефіцит бюджету, економічні проблеми не буду аналізувати, відносини з інвесторами складні – відповідь, що треба робить — приймати модерний курс, який називається Єврокурс і в тому пакеті є безумовно відповідь на все», — высказался Виктор Ющенко, президент Украины (2005-2010).
«Майже вирішено питання по кредиту МВФ, але я сказав, якщо будуть такі умови, які нам пропонуються — заморожені зарплати, пенсії, підвищити ціни на газ — нам такі кредити не потрібні. Не потрібні нам такі кредити. Безумовно, відновимо переговори. Якщо будуть умови для нас такі, які будуть підходити будемо іти цим шляхом», — ответил президент Украины Виктор Янукович.
Стол, за которым выход из кризиса искали четыре президента, имеет еще места, отметил Леонид Кучма. Сегодня здесь не было оппозиции, представителей всех ветвей власти и общественных активистов. Но это не последний разговор. Поиск компромисса продолжается.