ООН: українці не використовують забороненої зброї

Вікна-Новини

В ООН оприлюднили доповідь про дотримання прав людини в Україні. Вагомих підстав звинуватити українську армію в насильстві не знайшли.

Українські вояки не використовували ані фосфорних, ані касетних бомб. Також не було розправ над проросійським мирним населенням у східних регіонах.

Єдине що знайшли — добровольчі батальйони інколи переймають на себе функції правоохоронців.

В організації вкотре підтвердили, що на сході України воює чимало російських солдатів. ООНівські комісари також звинуватили бойовиків-сепаратистів у нелюдському поводженні.

vlcsnap-2014-10-09-19h33m54s165

“Бойовики тероризують місцеве населення. Там геть нема закону, суцільне порушення порядку. І далі тривають викрадення людей, тортури, й навіть провадять страти. Силою конфісковують майно, квартири, бізнес, машини. Тих, хто не йде на поступки озброєним людям, катують, чинять сексуальне насильство,”- повідомив представник ООН Джанні Магазенні.

vlcsnap-2014-10-09-18h13m09s103

Уже найближчим часом ООНівські комісари сподіваються отримати доступ до контрольованих терористами територій. Також прагнуть дістатися місць масових поховань, щоб з’ясувати: хто жертви, та від чого вони загинули.

В Росії доповідь ООН розкритикували й обвинуватили організацію в упередженості та необ’єктивності.