Рада провалилась: бійці в АТО не зможуть проголосувати

Вікна-Новини

Бійці, які зараз в зоні АТО — проголосувати на парламентських виборах — не зможуть. Верховна рада так і не спромоглася внести зміни до виборчих законів, що їх мали розглядати сьогодні.

Депутати під час позачергового і останнього засідання цього парламенту весь час шукали голоси. Майже всі законопроекти голосувалися по кілька разів. а спікер парламенту Олександр Турчинов весь час заганяв депутатів з кулуарів до зали засідань.

vlcsnap-2014-10-20-18h14m44s83

“Я звертаюся до керівників груп і фракцій негайно забезпечити явку своїх колег, їх приїзд. Безпека навколо парламенту повністю контролюється,”- заявив Турчинов.

Турчинов двічі під час засідання оголошує перерву, щоб назбирати депутатів. Вже традиційно здебільшого «пустіють» місця комуністів і лише де не де видніються маківки регіоналів.

vlcsnap-2014-10-20-18h14m41s55

“У нас сьогодні цілий ряд важливих соціальних проектів, а їх в залі немає. Проте по екранах вони нам розказують про майбутнє світле,”- обурений народний депутат фракції “Удар” Павло Розенко.

З третьої спроби в залі реєструється 240 депутатів.

У Верховної ради вистачає голосів тільки для законопроекту про протези. На них виділять більше 2 мільйонів гривень для постраждалих у ході АТО.

Проте нардепи не дали хлопцям на передовій права голосу — проігнорували зміни до закону про вибори депутатів. Депутати не наважилися навіть поставити його у порядок денний. Голосування провалили чотири рази.

vlcsnap-2014-10-20-18h16m50s63

“Позор вам, позор! Ці патріоти мають право обирати верховну раду більше за всіх інших!”- виступає народний депутат Леонід Ємець, автор законопроекту.

Розкритикували цю ініціативу в Партії Регіонів і Батьківщині. Мовляв, можливі фальсифікацій.

Тепер голосу позбавлені майже 30 тисяч бійців-виборців.