Бойовики сформували 4 ударні групи: йде російська техніка

Вікна-Новини

Українською територію йде російська техніка: сотні машин із солдатами, понад 100 танків, більше як 2 сотні бронемашин. Військові аналітики нараховують приблизно 27 тисяч живої сили.

Експерти не тішать — протягом листопада війна знову розгориться. Який може бути перебіг подій найближчими місяцями, можна припустити вже сьогодні.

Терористи активізуються на конкретних напрямках. Військові експерти як один твердять — протягом найближчих місяців терористи намагатимуться повернути собі контроль над утраченими влітку територіями. Для цього у них сил достатньо.

Найчастіше аналітики сходяться на тому, що лінію оборони АТО російсько-терористичне військо прориватиме в кількох місцях.

Перше — це Луганське угрупування, яке намагатиметься заволодіти Сєвєродонецьком і Лисичанськом. Саме тому така особлива увага до вже знищеного 32, і ще живого 31 блок посту: вони контролюють територію, яка фактично відкриває майданчик для прориву.

Друге — Горлівсько-Первомайський напрямок ймовірно намагатиметься закрити котел у Дебальцевому й кине всі сили на Артемівськ, звідки готуватимуться до наступу на Слов’янськ.

Трохи північніше, Донецьке угрупування, намагатиметься максимально відтіснити сили АТО на захід. Тому Донецьке летовище терористам нині, як кістка в горлі. На його штурм кидають уже цими днями десятки танків і сотні одиниць важкої артилерії.

Якщо російсько-терористичне військо зможе відтіснити українські сили подалі від Донецька, то це ускладнить підтримку сил АТО в районі Волновахи. Крім цього, це місце для маневру найпівнічнішому угрупуванню бойовиків, воно візьметься за Маріуполь.

Брати його сенсу нема,- кажуть аналітики, — надто добре укріплене місто, надто великі втрати можуть бути. Натомість Маріуполь можна просто оточити. Не відкидають, що вже за тиждень-другий у терористів випадково з’являться російські військові човни.

Без підтримки місто не витримає. Від минулого тижня обстріли Маріуполя значно пожвавились, а цими вихідними терористи активізували в місті свої диверсійні групи.

Утім, військові аналітики констатують — становище далеко не безнадійне. Українські силовики також приводять своє військо в бойову готовність. Усі стратегічні блокпости суттєво укріпили, на стратегічні шляхи кинули додаткові сили.

А головний козир сил АТО — це відсутність у лавах ворога злагоди й дисципліни.