Світовий рейтинг: Україна найкорумпованіша країна світу

Вікна-Новини

Україна одна з найкорумпованіших країн світу: 142-га зі 175-ох. Такі дані сьогодні оприлюднила міжнародна організація боротьби з корупцією Transparency International.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк теж наголосив на тому, що корупція – головний внутрішній ворог України. І тому нові урядовці мають зробити все, аби якнайшвидше в країні почали діяти антикорупційні закони.

Зокрема, має запрацювати Національне антикорупційне бюро. А самим міністрам нагадав, що всі, хто претендує на посади їхніх заступників чи керівників підзвітних їм підприємств, мають пройти антикорупційну і люстраційну перевірки.

“Кожен міністр має всю повноту влади в міністерстві і всю повноту відповідальності. Ви самі вибираєте заступників, ви самі підбираєте керівників. З мене питає парламент, я питаю з вас, а з нас питає український народ,”- каже прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Уже до кінця тижня новоспечений уряд обіцяє представити парламентові свою програму дій. Нові міністри мають розробити проекти економічних і податкових законопроектів. І вже до кінця року мають напрацювати проект закону про бюджет на 2015-й рік.

“Закон України про державний бюджет. Який буде жорсткий, складний, тому що в 15 році у нас завдання — вижити для того, щоб сформувати базу для росту і економічної стабільності в 16-му році,”- заявив прем’єр.