Ватикан на боці України: Папа Римський молиться за українців

Вікна-Новини

Представник папи Римського кардинал Кристоф Шенборн сьогодні відвідав Україну. На зустрічі з усеукраїнською радою церков він заявив: Папа Римський Франциск солідарний з українським народом.

“Папа доручив мені бути його посланником до України і передати його солідарність та єдність з народом України, який страждає. Папа щоденно молиться за Україну, особливо за біженців і поранених, незалежно від їх національності та мови,”- заявляє Кристоф Шенборн.

Формальна причина візиту — 25 років легалізації греко-католицької церкви в Україні. Та насправді, за словами очільника греко-католиків Святослава Шевчука, посла Ватикану просили завітати ще з початку військового конфлікту на Сході.

“І ось сьогодні святіший отець Франциск відгукнувся на наше прохання. Жест присилання свого особистого легата до України є цим чітким жестом підтримки святійшого отця українського народу, який страждає,”- каже глава української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.

Участь у Раді церков як завжди взяли очільники найбільших релігійних громад. Зустрітися з представником Папи римського не схотів тільки московський патріархат.

“В цей час церкви, в тому числі велика римо-католицька церкви, церкви Європи, США, так само як і України – разом ми можемо примусити агресора піти на перемир’я,”- підкреслює глава української православної церкви КП Філарет.

Далі за програмою візиту була зустріч із Прем’єр-міністром України, відвідини території Майданівських подій та Меморіалу Голодомору, а також кардинал зустрівся з переселенцями зі Сходу.