Центробанк пристрелив економіку Росії, щоб вона не мучилась

Вікна-Новини

У Росії повний валютний обвал: ціна євро підскочила до 100 рублів, а долар коштує понад 80.

По суті за останній рік валюта сусідньої держави втратила понад 40 відсотків вартості. Тамтешні підприємці за курсом уже не встигають, тож вивішують ціни в магазинах тепер у доларах.

Очільниця російського Центробанку заявила: росіянам слід не орієнтуватися на долар і євро, а жити в рубльовій зоні.

«Послаблення курсу — це сигнал для економіки пристосуватися. Ми повинні жити в рублевий зоні, надіятися на власні джерело фінансування, проекти готувати в рублевому еквіваленті, і по суті справи дати шанси для імпортозаміщення,»- каже керівниця Центрального банку Росії Ельвіра Набіулина.

При цьому центробанк підвищує основну ставку з 10,5 відсотків до 17-ох. Такий захід фактично ховає економіку, бо підіймає вартість кредитів, а без долара бізнес – ніяк.

Таку політику центробанку привітали далеко не всі російські підприємці і навіть політики. Віце-президент «Роснафти» заявив:

«Центробанк пристрелив економіку Росії, щоб вона не мучилась».

«ЦБ стверджував, стверджує і буде стверджувати, що він не відповідає за економічне зростання, тільки за рубль. Ну ось на могилі російської економіки і буде написано: «рубль стояв міцно,»- додає віце-президент.

Розкритикував політику Центробанку навіть пропутінський Жириновський. Назвав це ударом у спину, каже: Росію хочуть розвалити ззовні. І запропонував готуватися до нової війни.

“На захист рубля повинна стати і армія. Якщо рубль не влаштовує, то у нас є сила для знищення наших внутрішніх загроз і зовнішніх загроз,”- наголошує Жириновський.

Економісти пояснюють: золотовалютні резерви в Росії хоч і великі, але реально втримувати курсу за нинішніх умов довго неможливо. Тут важливо розуміти, що причини російської кризи в Росії цілковито інші ніж в Україні – санкції.

Економісти кажуть: гривня має шанси стабілізуватися вже після Нового року. Річ у тім, що восени, а тим паче перед новорічними святами, долар традиційно дещо дорожчає.

Чим завершиться круте піке рубля — покаже час. Утім уже сьогодні в Росії визнали: купівельна спроможність росіян не те що залишиться на рівні попередніх років, а суттєво впаде вперше останніми роками.