Рада у дії: справа Савченко та судова реформа

Вікна-Новини

Верховна рада провела перше засідання у новому році. Його присвятили депутату-льотчиці Надії Савченко, яка 32-ий день голодує у Вороніжському СІЗО. Однопартійці приготували звернення до парламентської асамблеї ради Європи і європейських лідерів.

«Сьогодні зателефонував адвокат — вона в дуже важкому стані. Ми хочемо, щоб всі лідери світу, які можуть впливати на Путіна підключилися негайно, тому що розрахунок зараз іде майже на години,»- заявляє лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Депутати конституційною більшістю спершу підтримують звернення до ПАРЕ, а потім і до лідерів Німеччини та Франції.

B7Nwv-jIYAA1DRM

Крім того, народні обранці приступили і до реформування судової системи. В раді зареєстрували 5 законопроектів, серед яких і президентський: реформа передбачатиме цілковиту переатестацію всіх суддів.

Обиратимуть їх тепер на основі конкурсу. Стосуватиметься це і вищої кваліфікаційної комісії, і вищої ради юстиції. Також, на кожного суддю збиратимуть спеціальне досьє, і якщо туди потраплять дані, що статки перевищують доходи, такого суддю ретельно перевірятимуть.

Ще одне досягнення депутатів — вони примусили заступника міністра ЖКГ написати заяву про відмову від статусу учасника АТО. Комбати оступили урядовця, який і близько не був на фронті, а статус отримав. Під тиском Дмитро Ісаєнко таки писав заяву і тепер йому не уникнути люстрації.