Вагітну жінку витурили з роботи, бо «втратили довіру»

Вікна-Новини

Вагітна жінка відмовилась іти за власним бажанням, і тоді щоб звільнити її, роботодавець висмикнув з трудового кодексу радянське формулювання, та звільнив через втрату довіри.

До вагітності Олеся півтора року працювала у знаній світовій мережі ресторанів менеджером-касиром у піцерії. Спершу звістку про прийдешній декрет сприйняли нормально, а за кілька тижнів — звинуватили в крадіжці, бо виявилась нестача – 285 гривень.

Проте 2000 гривень на місяць — це на такі собі непередбачувані витрати, у разі потреби Олеся як менеджер могла ними скористатися. Так і зробила, проте цей раз став приводом для звільнення.

Суд першої інстанції Олеся виграла. Поновлення, зарплати, компенсації загалом мають відшкодувати 13 тисяч гривень, ще й декретні.

Перші 2 тисячі їй навіть повернули, проте її колишній начальник вирішив пошарпати нерви й подав апеляцію. Не спинив навіть термін — співробітниця вже на дев`ятому місяці вагітності.

Працедавець має малі шанси виграти цю справу, оскільки звільнити вагітну – практично неможливо. Однак це формулювання в трудовій так і тягтиметься прикрим шлейфом на наступній роботі.