Фільм-катастрофа: відеодокази збитого Боїнга

Вікна-Новини

Крапку у трагедії малазійського Боїнга можна буде поставити лише за дев`ять місяців. Про це заявив генеральний прокурор України. Сьогодні він і голова СБУ зібрали журналістів, аби показати невеличкий фільм, в якому більшість наявних у слідства доказів.

Стрічку сьогодні побачать і європейці – її розмістять на міжнародних веб-ресурсах. Фільм знятий за участі всіх країн, що беруть участь у розслідуванні трагедії, а це – Нідерланди, Бельгія, Австралія й Україна. У стрічці показали відеодокази, як переміщався БУК окупованою територією.

У невеличкому фільмі навели низку цікавих фактів, наприклад, що тягач, яким пересували БУК був викрадений у Донецьку, його упізнали за жовтою табличкою із номером телефону компанії.

У стрічці оприлюднювали й записи телефонних розмов терористів. У них вони говорять про пересування БУКу й вивезення його в Росію. Втім, всі ці докази вже відомі українцям, і найголовніше – реальних опитаних свідків трагедії слідству бракує.

Тому головний меседж не так показати наявні докази, як звернутися до мешканців Донбасу, які бачили рух БУКу, але досі не дали свідчень. В обмін на покази міжнародна слідча група гарантує повну конфіденційність і захист свідків.

Поки слідство не має стовідсоткових доказів, що Бук – російський. Найближчим часом міжнародна слідча група проситиме доступу до місця аварії, бо поки європейських і українських слідчих туди не пускали.