Вибух стели у Харкові: СБУ затримала «Терезу»

Вікна-Новини

О пів на четверту ранку Харків здригнувся від гучного вибуху. Просто в середмісті, на проспекті Правди, понівечили стелу з українським прапором. Постраждалих нема, пошкоджено лише саму стелу зі щоглою. Місцеві урядники обіцяють відновити постамент уже до кінця тижня.

«Вибух у Харкові на пр. Правди, 2 кваліфіковано як теракт. Єдине, що ми на даний момент можемо сказати, що скоріш за все, що цей вибух як і кілька останніх у регіоні, спрямовані на залякування населення, дестабілізацію ситуації,»- заявляє речник прокурора Харківщини Віта Дубовик.

І вже за кілька годин СБУ затримала ймовірну підозрювану громадянку Росії, працівницю так званого міністерства державної безпеки «ДНР» з позивним «Тереза». За словами радника голови СБУ Маркіяна Лубківського, рік тому «Тереза» була активною учасницею Антимайдану в Харкові, а після початку війни вирушила в Донецьк.

Два місяці тому диверсантка повернулася до Харкова, мала збирати інформацію для бойовиків і координувати диверсійні групи. Удома в «Терези» силовики знайшли саморобний вибуховий пристрій, військове спорядження та антиукраїнську символіку.