Люстрованные судьи не хотят оставлять свои должности

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Люстровані судді не поспішають прощатися з посадами. Тож їх до цього змушували. Вищий господарський суд заполонили люди. Натовп дійшов одного з керівників, зустріч мало не закінчилася розправою.

Відсьогодні в Україні починає діяти закон про люстрацію, згідно з ним мають бути звільнені усі голови судів та їхні заступники. У вищому господарському суді вирішили скористатися останньою можливістю та провести таємні збори суддів.

«Сьогодні колишні керівники збирають швидко нараду, щоб їх обрали знов», — каже Єгор Соболев, голова люстраційного комітету.

Заступника голови вищого господарського суду буквально затримали в конференцзалі, його звинуватили в тому, що він хотів вкотре переобратися на свою посаду.

«Если меня будуть висувати і я прийму рішення не відкликати свою кандидатуру, то відповідно за мене будуть голосувати», — каже Артур Ємелянов, колишній заступник голови вищого адміністративного суду.

Українські судді з усіх сил тримаються за свої посади. Ще на початку тижня до прийняття закону про люстрацію вже мали відбутися таємні збори суддів, їх скасували в останню мить під тиском громадськості, аби на місце нових керівників знов не прийшли старі.