Без ноги з фронту: водить авто і повернеться в армію

Вікна-Новини

Олександр Федорченко повернувся зі Сходу без ноги, і вже хоче чим швидше повернутись у зону АТО. Проте на його обличчі – ні тіні смутку, для інших поранених він приклад позитиву.

Попри все пережите боєць постійно в гарному настрої і не припиняє жартувати. Коли дивишся на Сашка, перше, що бачиш — весела усмішка і щирі очі.

Вояк служив у 25 десантній бригаді, коли зазнав поранення. І у День Незалежності солдатів накрило “Градом”.

“Зазвичай ми чули коли лунають залпи, ми втигали реагувати ,ховались. А тут ніяких залпів не почули. Посеред нашого табору почали вибухати снаряди. Я спробував переповзти до окопу, що стояв 3-4 метри поруч. Налаштувався, і швидко почав повзти. Майже доповз. І раптом почув вибух і сильний удар нижче коліна ззаді. Зрозумів що в мене влучили, але ще не розумів чим, не бачив що сталося. Я ж повз лицем і вниз. А коли заповз розпочався сильний біль, перевернувся на спину і побачив що ногу відірвало,”- розказує поранений Олександр.

А далі – довгі 12 годин польової дороги до лікарні. Від втрати крові двічі зупинялося дихання.

Вже кілька тижнів боєць у столичному військовому шпиталі.

Хай і без ноги, але Сашко й далі хоче бути для сина прикладом, тож відтискається стільки ж разів, як і колись.

“Тут головне м’язи качати. Кровообіг швидше йде і заживає швидше. Мої товариші, що не займались, ще й досі перев’язки роблять,”- каже Сашко.

Підполковник Олександр Федорченко тримає себе у формі, бо хоче повернутися знову в армію, тому вже зараз сідає знову за кермо.

“Одною ногою одразу справляюсь з двома педалями. Потрібно лівою миттєво зреагувати, а не уявною правою, якої вже немає, проте ти все ще намагаєшся нею щось зробити,”- ділиться з журналістами програми “Вікна-Новини” Олександр.

Щоб жити повноцінним життям, Сашкові потрібен іноземний протез. Проте він коштує 350 тисяч гривень.

Допомогти зібрати на якісний протез можете Ви. Адже в Сашка ростуть два сини, і вони хочуть, аби поруч був здоровий батько.

“Звісно, що деяких рухів, я вже не зможу виконувати. Але це не найголовніше в житті. Головне, що всі ті люди, яких я любив, зі мною залишися,”-упевнений, що вже скоро повернеться до своєї сім’ї, поранений боєць.

Реквізити для допомоги бійцеві: картка ПриватБанку на ім’я Федорченко Олександр Сергійович

5168 7423 4888 3848