В луганском городке ни разу не поднимался русский триколор

Вікна-Новини

Вікна 22:00

На Луганщині, за сто кілометрів від гарячого Слов’янська, в містечку Сватове за ці скажені тижні жодного разу прапор не змінював своїх українських кольорів і мирно співіснує з пам’ятником Леніну. Люди самотужки влаштували блокпост від диверсантів.

Містечко Сватове на Півночі Луганщини — найпатріотичніше, єдине на Сході, де на жодній адмінбудівлі ще жодного разу не майорів російський триколор, досі ніхто не смикав українського прапора і мирно весь цей буремний час поряд мирно співіснує Ленін, навіть із квітами.

До революції на цьому місці стояла церква, яку зруйнували більшовики. Пам’ять про це у релігійних сватівців, нащадків козаків-переселенців донині жива, разом з тим ще живі ті, для кого цінна радянська естетика. Пан Євген, знаний у місті патріот, завжди характерний чуб, вуса та жовто-блакитний шалик своїх земляків-сепаратистів ніяк не зрозуміє.

Безпартійний завжди мер видихає з полегшенням — поки конфлікт думок вдавалося вгамовувати. Спроба захоплення була одна.

«Молодые люди представившись пятым сектором заявили, что они хотят в Россию, а я им не даю, на следующее утро про трезвев на следующее утро они сказали, что я не даю снести памятник Ленина», — розповів сватівський міський голова Євген Рибалко.

Справжній народний гнів на владу тодішню і теперішню він розуміє і сам гнівається — в його місті роботу має лише кожен сьомий.

В одіозного депутата міськради,що вчасно відхрестився від регіонівського партквитка та сватівський фермер, не змовкає телефон. Він – один з небагатьох, хто дає в місті роботу, на землі та на млині, запевняє буремний Схід — штучна ситуація, створена колишніми колегами та російською пропагандою для фермерів неприйнятна.

«Они стоят за единою Украину и готовы за это голосовать и не признают сепаратизма и федерализма, за который якобы стоит Луганск», — каже депутат Сватівської міськради Сергій Ковальов.

Від агресивного сепаратизму напоготові захищатися і міліція. Чергує зі зброєю та забарикадувавши вікна мішками. На в’їздах у місто місцеві активісти теж створили блокпости та чергували кілька тижнів, поки не посилили пост ДАЇ, нині самооборона патрулює місто.

«Надо быстрее этот вопрос, решать пока тихий город, тихий район, а не отбрасывать на откуп — дело утопающих, дело рук самих утопающих», — сказав активіст самооборони Леонід Привалов.