Десантников, сдавших оружие сепаратистам, отдадут под суд — Турчинов

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Десантників, які нібито здали зброю сепаратистам, розформують і віддадуть під суд. Про це заявив спікер Олександр Турчинов і доручив розібратися з цим Міноборони та Генпрокуратурі.

«25-та окрема повітрянодесантна бригада військові, якої проявили боягузтво та здали зброю — буде розформована, а військові, які винні в цьому, будуть відповідати перед судом. Відповідне доручення отримало МО та ГПУ», — заявив в.о. президента України Олександр Турчинов.

Днями місцеві мешканці Пчолкіна, що під Краматорськом, заблокували колону дніпропетровських десантників. Люди зупинили українських військових, аби не допустити стрілянини. Вони приносили воякам харчі з дому і просили розвернути бойові машини.

Потому на місці з`явилися озброєні люди у масках — так звані «зелені чоловічки». Після тривалих перемовин українські десантники нібито віддали загарбникам затвори від автоматів і подалися додому. При цьому бойовики захопили 6 українських БТРів і під російським триколором вирушили ними до Слов`янська. Згодом цю інформацію визнали у Міноборони.

Сьогодні у Центрі військово-політичних досліджень, який моніторить дії силовиків, спростували здачу українськими силовиками своєї зброї екстремістам. Мовляв, вояки лише віддали затвори від автоматів своєму командиру, аби у такий спосіб гарантувати людям їхнє незастосування.