В Донецке сепаратисты разогнали украинский митинг: 14 раненых

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Вибухами, ударами та сутичками скінчилася мирна акція на підтримку єдиної України в Донецьку. На демонстрантів наскочив натовп сепаратистів і відлупцював битками. Міліціонери додержували пасивного нейтралітету. За попередніми даними, 14-ро мітингарів поранені.

Починалося все дуже мирно. На проукраїнський мітинг зійшлося тисячі 3 люду. Якихось особливих вимог не ставили.

В той же час, метрів за 500 від мітингу автомайданівці почали формувати свою колону із прапорами України. Хотіли проїхатись вулицями Донецька.

Вже за 40 хвилин автопробіг закінчився. Колону машин обстріляли і побили. 2-є людей отримали незначні вогнепальні поранення.

Після цього український мітинг пішов ходою по середмістю Донецька. Там почалося найгарячіше. Мітинг моментально почали оточувати сепаратисти із битами і ціпками. Міліціонерів було надзвичайно багато, втім у їхню користь самі мітингувальники не вірили.

«Центральная власть бездействует. Поэтому если вот они нападут на нас, то милицмя будет бездействовать, будут стоять и смотреть, а те – вооруженные».

Так десь воно і сталося. На українських мітингарів напали, міліціонери особливо не заважали.

Зчинилася неабияка бійка, летіли і вибухали саморобні вибухові пристрої навіть. Незважаючи на те, що український мітинг був суттєво більший, його досить швидко розігнали. Вже після мітингу один із поранених розповів, що били ціпками професійно: спочатку в коліна, аби людина упала, потім добивали по голові. Втім на запитання — чи вийде ще раз на мітинг, поранений навіть не вагався.

Наразі у Інтернеті ширяться чутки про двох загиблих сепаратистів. Втім поки офіційно ця інформація не підтверджується. Офіційна статистика бійки говорить про 14-ох постраждалих з обох сторін.