Діти-переселенці полетіли навчатись до Литви

Вікна-Новини

Семеро дітей-переселенців поїхали на навчання до Литви, і незабаром до них приєднається ще восьмеро школярів. Дітей запросила до себе Литва, яка й сплатить всі видатки.

Діти опановуватимуть науки протягом цілого навчального року.

«Це ЄС, думаю там дуже красиво і доглянуто, дуже сподіваюся на цю поїздку. Побачу хоч, як закордоном живуть — такі шанси випадають рідко дуже. Знайти друзів за кордоном, попрактикувати англійську з носіями,»- розказує про свої плани донецький школяр Микита Меркулов.

Всього у Вільнюсі протягом цього навчального року навчатимуться 15-ть дітей-переселенців. Із аеропорту Борисполя відлетіло семеро школярів, а ще вісім долучаться до групи за кілька тижнів.

Проект ініціювали литовці і взяли на себе всі витрати.

«Витрати на проживання та навчання за нами. Навіть передбачена стипендія, яка щомісяця виплачуватиметься цим дітям. У розмірі 500 грн. Взагалі на цей проект Литва виділила понад сто тисяч євро,»- заявляє почесний консул Литовської Республіки в Дніпропетровську Віталій Півняк.

Діти приблизно одного віку, тож навчатимуться в одному класі. Проте найбільше діти хочуть повернутись додому, до вже зараз окупованих терористами теристорій, де їній дім, їхня школа, їхні друзі.