Диверсант «Стрелок» имеет на Украину наполеоновские планы

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Стрєлков грає у війнушку. Колишній ФСБшник, який нині керує диверсантами на Сході — в минулому був військовим реконструктором. Раніше він був відомий у російських колах мирними війнами. Але нині Ігор Гиркін, справжнє ім’я диверсанта, загрався. «Вікна» зібрали про нього всю можливу інформацію. І з’ясували, що замашки у Стрєлкова — без перебільшення — наполеонівські.

Ігор Стрєлков, або ж просто «Стрєлок». Його обличчя сьогодні є уособленням терору на Донбасі. Координатор російських диверсантів, або керівник так званого народного ополчення Слов`янська. Для українських спецслужб ця людина вже стала терористом №1.

Перше про відгук «Стрєлок» країна почула у Вербну неділю. У перехопленій СБУ розмові Ігор Стрєлков радо звітує своєму кураторові з Росії про підступний розстріл працівників СБУ під Слов`янськом.

«Они попали в нашу засаду. Наша группа расстреляла три машины ВИП-класса, на которых они передвигались. Уничтожила и охрану и почти всех, кто в ней находился».

Українські спецслужби оголосили «Стрєлка» в розшук. Оприлюднили його фоторобот. Виявилося, що слід «Стрєлка» простежується ще під час окупації росіянами Криму.

За даними СБУ, на півострові Ігор Стрєлков був за помічника з силових питань самопроголошеного кримського прем`єра Сергія Аксьонова. Після анексії Криму «Стрєлок» вирушає на схід України та влаштовує там справжнє пекло. Група «Стрєлка» нападає на українських силовиків, бере в заручники міжнародних спостерігачів та журналістів. А тих, хто чинить загарбникам опір — диверсанти просто вбивають. На перехопленому СБУ записі чути, як «Стрєлок» просить самопроголошеного мера Слов`янська позбутися тіла замордованого депутата Володимира Рибака: «Слава, реши вопрос с жмуром, что он тут лежит воняет?»

Днями невловимий «Стрєлок» відкрив обличчя. В інтерв`ю російським журналістам він розповів про свою боротьбу.

«Мотивация тех людей, которые пришли сюда со мной — реально люди хотят идти дальше и не хотим останавливаться на Донецке, мы хотим освободить Украину», — сказав керівник російських диверсантів Ігор Стрєлков.

Наразі відомо про «Стрєлка»: справжнє ім`я — Ігор Гиркін, громадянин Росії, 70 року народження, зареєстрований у Москві. За даними СБУ, полковник Головного розвідувального управління Генштабу Російської Федерації.

Але ще є інший бік цієї одіозної особистості. Ігор Стрєлков-Гиркін — знаний у Москві учасник і модератор реконструкцій історичних баталій. Він керівник московського клубу «Зведена кулеметна команда». Брав участь у реконструкціях Наполеонівських воєн 1812 року, битв періоду Громадянської війни та Великої Вітчизняної.

До речі, в листопаді бував у Києві. Відтворював звільнення міста від фашистів. Кияни впізнали у керівникові російських диверсантів московського реконструктора одразу, як почули перше радіоперехоплення СБУ.

«У одного есть память на лица, у одного на голос, у одного на запахи. Вот у которого на голос, говорит, я этот голос слышал. Стрелок-Стрелков, и голос знакомый, говорит, да это же он вроде», — каже реконструктор Іван Савельєв.

Пан Іван захоплюється відтворенням баталій уже понад 10 років. Зі «Стрєлковим-Гиркіним» тривалий час переписувався на форумах, ба навіть раз бачив у житті. Коло реконструкторів доволі вузьке і не заведено когось критикувати. Але це особливий випадок. Пересічний кулеметник Ігор Стрєлков завжди жадав перших ролей і поводився на реконструкторському полі з наполеонівськими вихватками.

«Это человек, который пытается подняться над общим уровнем, но при этом способностей для этого у него нету. Он какой-то неудолетворенный, не нравится ему та позиция или состояние, в котором он есть», — каже реконструктор Іван Савельєв.

Можливо саме ця характеристика й пояснює, чому непримітний командир бутафорської кулеметної команди та прапорщик несправжнього драгунського полку раптом виліз зі свого окопу, змінив холості набої на бойові і, вирішивши пограти у справжню війну, очолив диверсантів та сепаратистів. Але справжня війна — це не реконструкція. На війні вбивають. По справжньому. А «Стрєлок» сильно загрався.