Для Администрации президента чуть не закупили ягнятину по 600 гривен за кг

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Державне управління справами ледь не закупило майже півтони новозеландської ягнятини — аж по 600 гривень за кілограм. Новий керівник установи відхрещується — нічого не знав і не бачив. З’їсти все це мали в Адміністрації президента. «Вікна» навідались в їдальню можновладців.

Нова Зеландія – країна фантастичних краєвидів та унікальних тварин. І через тих тварин в Україні величезний скандал. На стіл президента та його адміністрації коштом бюджету купили 400 кілограмів новозеландської ягнятини. Ледь не по 600 гривень за кіло. Продавець — чи то київська, чи то запорізька фірма Ольвіс, яка не має ні сайту, ні офісу. Покупець — державне управління справами. Його новий очільник каже — сам шокований, винні попередники, звернувся в прокуратуру.

«Оголошення про проведення торгів. 13 січня. У мене є алібі. Я був на Майдані. Ви мене там бачили. Щоб не було питань по ягнятині, телятини, малини по 600 грн.», — каже керівник державного управління справами Сергій Аверченко.

Новий керівник ДУС стверджує — тендер зупинили, від м’яса відмовилися, посадовців, які закуповували, відсторонили.

Новозеландську ягнятину згідно з документами мали доправити саме за цією адресою. До цієї їдальні регулярно закуповують лобстерів і омарів, осетрину й елітну черешню по 200 гривень. Хоча  інтер’єр далекий від розкішного. Стільці обшито дермантином.

«Если вы думали що у нас все шикарно — так нет… Так ви ці продукти бачили. Лобстери, делікатеси. Тут продуктів не було. До вашої їдальні не довозили? До нашої їдальні точно ні? Миши їли?» — відповіла адміністраторка їдальні Олена Колісникова.

Їсти в їдальню ходять здебільшого водії Адміністрації та дрібні клерки. Кухар каже, червону рибу готують тут дуже рідко. Бо юшка з неї 3,70 коштувати не може, а з коропа — може.

Куди зникають делікатеси, в їдальні кажуть, мабуть, то для частування офіційних делегацій. Новий голова ДУСі з такою версією погоджується. Іноді лобстерів купувати треба.

«Президент має їсти то, що він хоче їсти. Ми маємо створити всі умови для наших гостей закордонних гостей і в тому числі так їх нагодувати, як вони хочуть і тими харчами, які вони бажають… Це престиж держави», — каже керівник державного управління справами Сергій Аверченко.

Чим іще збиралися тішити офіційних гостей, можна зрозуміти з тендеру. Держава замовила м’ясо коней та інших тварин родини конячих. В родину конячих входять Кулан і Кінь Пржевальського. Вони в Червоній книзі, їх їсти не можна. З їстівних залишаються віслюк та зебра.