Для семьи погибшего героя «Небесной сотни» строят дом мечты

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Він боровся за гідне життя своїх дітей. Але все обірвала куля снайпера на Майдані. У героя «Небесної сотні» з Рівного Валерія Опанасюка лишилося четверо малолітніх діток. Дружина самотужки доглядає їх, та ще й дідуся. І всі вони тісняться у старенькій хатині. Та світ не без добрих людей. Місцевого бізнесмена настільки вразили умови, в яких живе родина, що вирішив допомогти — і не просто грішми. Нині зводить їм будинок мрії. 

Уже без сліз, які виплакала на похороні, Вікторія згадує свого чоловіка. Валерій Опанасюк загинув біля Жовтневого палацу 20 лютого. Куля снайпера влучила 38-річному автомеханікові в серце. Без батька залишилося четверо дітлахів — найстаршій 11 років, найменшому — 3. На всіх – невеличка хатина. Вікторія, ріелтор за фахом, доглядає ще й власного дідуся. Усі шестеро тісняться на 37-ми квадратних метрах.

«Нам було компактно. Ми не прагнули до чогось такого… Аби саме діти були здорові, щоб ми могли поставити на ноги, навчити їх правильно», — каже вдова Вікторія Опанасюк.

У тяжку хвилину відгукнулися добрі люди. Незнайомі, але небайдужі. Зібрали родині загиблого гроші і прийшли до оселі Опанасюків передати допомогу. Серед доброчинців був і місцевий підприємець Микола Семенович. Його син і зять теж активні учасники майдану. Тому до горя родини байдужим залишитись не зміг.

Чоловік зголосився збудувати багатодітній родині новий будинок. Міська влада безкоштовно виділила шмат землі. І на ділянці закипіла робота. За тиждень майстри звели фундамент та частину стін.

Коло будинком чаклує бригада з шести осіб. Уже викопали й свердловину для води. Усе коштом підприємця та пожертвами з Майдану. Микола Семенович підрахував, що одноповерховий будинок обійдеться на півмільйона гривень. Якщо волонтери зберуть більше, добудує й мансарду. Вікторія з дітьми подивитися на майбутню оселю бігають чи не щодня. Малеча вже ділить кімнати, а семирічний Ілля допомагає будівельникам складати цеглу. Жінка досі не вірить, що скоро отримає дім, про який мріяла усе життя.

«Якщо ми жили, живемо 6 чоловік, було 7 з нашим татом, на 37 квадратних метрах загальної площі, то нам його повинно вистачити», — каже вдова Вікторія Опанасюк.

До нової оселі родина переїде вже на початку осені. Саме тоді будівельники планують завершити внутрішні роботи.