Глава Донетчины срочно собрал 45 мэров области

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Тим часом, очільник Донеччини Сергій Тарута терміново скликав майже півсотні мерів міст Донеччини, зокрема й захоплених терористами, і мав із ними нараду.

Ще три дні тому мер міста Слов’янськ Неля Штепа, під розвіяним російським триколором закликала до миру. І біля захопленого міськвідділку міліції просила й місцевих, і терористів скласти зброю та у четвер вийти на загальну толоку. Вона фактично намагалася уневиннити озброєних терористів-загарбників.

«Я хочу, чтобы вы знали, что это никакие-то люди приезжие из западной Украины, это наши донбасские ребята. И пусть они разговаривают, пусть они добиваются», — казала міська голова Слов’янська Неля Штепа.

Вже сьогодні, на килимі у губернатора Тарути, перед колегами з інших міст, спростовує закиди про підтримку сепаратистів. Каже, коли дізналась, що в захопленому відділку міліції кілька сотень заручників, не мала іншого виходу.

«Я действовала в условиях, когда у меня было 278 заложников и все, что было сделано, было сделано для того, чтобы этих заложников отпустили, и когда их отпустили, я развернулась и ушла, если вы это видели. Если кто-то сегодня хочет мне пришить сепаратизм, я даже не боюсь, сегодня мне звонили с России и говорили, вы даже не представляете на что вы пошли, все равно здесь будет Россия, будет такое как в Крыму и нас отсюда выгонят», — сказала міська голова Слов’янська Неля Штепа.

Мери 45 міст сьогодні особисто доповіли Таруті, що ситуація в регіоні вкрай напружена. В містах діють неконтрольовані бандитські формування.

«Вчера представителями так называемой ДНР были разграблены продукты питания, которые везли для детей в Изумрудный город, также были разграблены машины, которые шли с питанием. Сейчас мы координируемся, чтобы каждый город мог получить нормальную жизнедеятельность», — каже голова Донецької ОДА Сергій Тарута.

Тарута запевнив, з ранку до вечора веде перемови з сепаратистами та є посередником між ними та центральною владою. І з боку офіційного Києва — є перші кроки на зустріч — це організація референдуму. Проте чим наразі ладні поступитися терористи — губернатор не поточнив.