Інтерв’ю Яценюка: цього року легко не буде

Вікна-Новини

Курс долара, який Уряд заклав у бюджет – 21 гривня 70 копійок, напевно доведеться переглянути. Про це заявив в інтерв’ю загальнонаціональним каналам Прем’єр-міністр України.

На чолі Кабміну Арсеній Яценюк уже майже рік, тож ця прес-конференція була своєрідною підсумковою. Журналісти відразу ж спитали очільника Уряду про долар.

«Для мене зараз сама хороша відповідь на питання, яке Ви задали щодо курсу 32, була би наступна: а чого ви мене про це запитуєте? Читайте Конституцію. В Конституції написано хто несе відповідальність за стабільність національної грошової одиниці. Це Національний банк. Але тоді це безвідповідально з моєї сторони, тому що в цілому за економіку відповідають всі,»- стверджує Прем’єр.

Медійники хотіли почути від Прем’єра більшої конкретики. Утім його відповіді були здебільшого узагальнені. Яценюк визнав – цього року легко не буде.

«Коли готували зміни до бюджету, то середньорічний курс ставили 21,7 грн. Так само і по інфляції – близько 26%. Я вам відверто говорю, що це дуже оптимістичний сценарій. Нажаль наші прогнози не завжди справджуються. Об’єктивно – це той сценарій, який переглядатиметься,»- каже Яценюк.

Прем’єр каже – 2015-ий має стати роком стабілізації, а на наступний таки має позитивніші плани. Мовляв, 2016-ий має розпочатись з економічного відновлення країни.