Інвестиції: Україна може стати енергонезалежною

Вікна-Новини

Експерти заявляють, що якщо вкласти 10-ть мільярдів доларів у газовидобувну промисловість, то Україна зможе стати енергонезалежною.

Сьогодні вони презентували свій план енергетичної стратегії України аж до 2020-го року.

Україна здатна повністю забезпечити себе газом. Наш власний потенціал — 30 мільярдів кубометрів на рік. Але поки що видобувають — удвічі менше. Бо занадто високі ренти. Вони заганяють газовидобуток у тінь.

“Видобувники, в тому числі і державні — вони починають відходити в тінь. І не платити державі ті рентні платежі, які практично ставлять їх на згортання їхніх інвестиційних проектів. А це означає, що ми і бюджет не наповнено, і загубимо свою власну нафтогазовидобувну галузь,”- повідомляє народний депутат України Олег Канівець.

Посадовці щодо рент згідні, проте кажуть — цього замало. Якщо говорити про західних інвесторів, то їм потрібна ще й стабільність. А з цим складно.

“Це питання рент. Якщо вони дійсно шкодять видобутку газу, тобто нашій енергетичній незалежності, то їх треба буде переглядати. Це перше. А друге — як надати стабільність. Де гарантія, що на протязі 5-10 років вона залишиться такою. А інвесторам саме це потрібно,”- заявляє представник президента України в КМУ Олександр Данилюк.

Хотите продать бизнес? Заходите на сайт http://startup.ua/investor/biznes-na-prodazhu/ и привлекайте реальных покупателей!