Кабмин разработал директивы для поездки в Женеву

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Отже, завтра у Швейцарії нарешті за один стіл перемовин сядуть Росія, Україна, ЄС та США. І вперше очі-в-очі спробують мовою дипломатії вирішити ситуацію на Сході та Півдні України.

Тому сьогодні на засіданні Кабінету міністрів говорили про боротьбу з тероризм і розробили директиви для поїздки у Женеву. Прем`єр-міністр Арсеній Яценюк закликав Росію відкрити очі і визначити, що саме російські спецслужби ведуть диверсію в українських регіонах.

«У російської Федерації з’явився новий товар на експорт — окрім експорту газу і нафти, Росія стала експортувати тероризм в Україну», — сказав прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Завтра Україна виголосить 5 вимог до Росії: не підтримувати терористів, засудити їхні дії, відвести війська від українського кордону, відкликати рішення Держдуми про дозвіл використовувати війська на території України і наостанок — повернути Крим.

США, Європа та Україна вже підтвердили свою участь, а от в МЗС Росії і досі вагаються. Втім, зустріч можуть провести і утрьох — головне, аби була чітка реакція.

«Ми будемо сподіватися, що позиція наших західних партнерів буде більш чіткішою і відповідатиме реаліям, яка склалася між Україною і Росією. І ця ситуація переходить з рівня дипломатичної війни у більш відверте використання російських спецпідрозділів на території України. Час роблення заяв про занепокоєння спливає», — сказав  міністр закордонних справ України Андрій Дещиця.