Кернеса перевезли на лечение в Израиль

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Кернеса вже рятують в Ізраїлі. Вночі, після консиліуму лікарів підстреленого мера Харкова перевезли в шпиталь Хайфи. Нині його стан тяжкий. Він перебуває у медикаментозному сні, і на штучній вентиляції легенів.

Фахівці й надалі не дають прогнозів, втім, вперше за добу, що минула від скоєння замаху, кажуть: уражені внутрішні органи більше не викликають в них побоювань.

«Удалось вывести его из того состояния шока, в котором он был, и это в общем-то стабилизировать показатели гемодинамики, сердечной деятельности, функции почек, других жизненно важных органов, изменилась ситуация, и это позволило всё-таки его перевезти», — сказав хірург Валерій Бойко.

Ще вчора ввечері лікарі скаржилися: не можуть перевірити навіть, чи пошкодила куля хребет, бо перекладати пацієнта на томограф, що знаходиться у десятьох метрах, може бути небезпечно. Шанси вижити, за таких поранень, констатують фахівці — 50 на 50. Втім, сподіваються на те, що організм у Кернеса не слабкий — завдяки спорту й перебірливості в їжі.

«Он благополучно перенёс перелет, он на сегодняшний день уже в Израиле, уже в условиях реанимационного отделения, и самое главное, он сейчас проходит те обследования, которые мы провести, наши врачи провести не могли в том состоянии, в котором он находился. То есть брать человека с такой кровопотерей и делать ему томограф или еще какие-то другие проводить исследования вы же сами понимаете, что на тот момент это было нереально», — повідомила Світлана Горбунова-Рубан, заступниця Харківського міського голови з соціальних питань.

Не зважаючи на те, що останні півтора місяці мер Харкова — під домашнім арештом, за звинуваченнями у викраденні людей, катуваннях та замаху на вбивство — адвокатам, у перші ж години після стрілянини, вдалося отримати дозвіл суду на виїзд за кордон.

На місці замаху, на Білгородському шосе, слідчим вдалося знайти зброю, з якої, підозрюють в міліції, й стріляли злочинці. Обшук лісосмуги тривав більше 8 годин. Знайдено також гільзи, калібру 7,62 міліметри. А також вибухівку. Втім, друг Кернеса Михайло Добкін у версію, озвучену напередодні Міністерством внутрішніх справ — що замах вчинили сепаратисти, не задоволені позицією Кернеса, не вірить. Добкін наполягає: розслідуванням справи має займатися не МВС, яке очолює давній опонент Кернеса Арсен Аваков, а Генпрокуратура.

«У меня складывается впечатление, что одна из версий, где могла родиться идея заказного убийства, она может привести, в том числе, и на улицу, где находится главный офис министерства внутренних дел. Это вынашивали и планировали не один день. но то, что это возможно только очень влиятельным людям, я абсолютно не сомневаюсь», — гадає Михайло Добкін, друг Геннадія Кернеса.