На Луганщине шахтеров спровоцировали на митинг

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Луганських шахтарів заблокували, і спровокували. У Краснодоні, що на Луганщині, триває кількасотенний мітинг. Він розпочався учора, під кінець робочого дня. Після мітингу за федералізацію в іншому кінці міста сотня молодиків прийшли до офісу Краснодонвугілля, і почали зазивати шахтарів до страйку. Дехто до мітингу пристав. Але федералізація гірників не цікавить. В них свої гасла, не політичні.

У Краснодоні шахтарі заблокували рух автотранспорту на вулицях міста. Організатори страйку розпочинали його під гаслами федералізації. Втім ефект виявився зовсім не очікуваним: люди відкинули політичні вимоги і тепер основні їхні гасла — це підвищення заробітних плат.

Кілька сотень чоловіків живою стіною перегородили основні шляхи міста. Юрба не має прапорів і політичної символіки. Шахтарі переконують — їх цікавлять лише гроші. Вимагають зарплати збільшити вдвічі.

«Если б доллар не вырос, и цены не выросли, пусть они там захватывают Киев, там все нихто б не поднялся. Я получаю семь шестьсот грязью. Где ж ихнее повышение?»

Основний пікет — біля стін адмінбудівлі «Краснодонвугілля». Там зібралося майже тисяча мітингарів. Кажуть, востаннє такі акції протесту були хіба що в дев’яностих.

Щодень простою шахти — це підвищення небезпеки того, що вона зовсім вийде з ладу. В управлінні підприємства готові шукати компромісу з мітингарями, за умови якщо вимоги будуть реальними.

«Можно сказать подпрыгни на 4 метра, но я не подпрыгну. Давайте увеличим зарплату в два раза. Я задаю вопрос, а почему в два, а не в 4? Сегодня утром уже говорят в два с половиной», — каже Ігор Чугунков, директор управління шахти «Самонівської-Західної».

Шахта «Самсонівська-Західна» 50 відсотків персоналу цього підприємства сьогодні не з’явилися на роботу. Автобуси, які зазвичай підвозять шахтарів, сьогодні прибувають порожніми. Керівництво підприємства переконує, забастовка шахтарів – це є один із способів примусу пристати на певні політичні позиції.

Самі ж шахтарі, що на роботі зізнаються, до неспокою їх таки підбурюють зовнішні сили з-під стін Луганської СБУ.

«Естественно кто-то подогревает. Баламутов много, а выхода никто не предлагает конкретного», — сказав бригадир дільниці Валерій Ватулин.

Справжні причини шахтарського страйку вже пообіцяла вивчити прокуратура Луганщини.