На стіні 17-ти-поверхівки велетенський портрет Шевченка

Вікна-Новини

Найбільший портрет Шевченка сьогодні офіційно внесли до книги рекордів України. Його намалювали в Харкові на всю стіну 17-ти-поверхівки спального району міста.

Над гігантським Кобзарем працювало відразу кілька художників, які вже мають досвід таких монументальних полотен. У Харкові також на проспекті Гагарина є величезний портрет космонавта.

“Ми обрали вже Шевченка у віці, коли він повернувся із Оренбурзького заслання. Коли у степах Казахстану він був, коли вже він на той момент був свідомою, дорослою людиною, якого ми, в принципі, знаємо. Його портрет — це портрет Крамського, в принципі, це така велика-велика репродукція,”- розповідає творчий директор групи художників Андрій Пальваль.

Мистці малювали витвір у 570 квадратних метрів два тижні й використали понад пів тисячі балонів аерозольної фарби.

“У нас для таких великих об’єктів є лазерна рулетка, і будем міряти з даху,”- каже журналістам програми “Вікнам-Новини” керівниця Нацреєстру книги рекордів України Лана Вітрова.

Художники кажуть: цей Кобзар — найбільший не лише в Україні, а й у світі. Тож куратори Книги рекордів України — подаватимуть заявку й до Книги рекордів Гінеса.