Надія Савченко: Україна або смерть

Вікна-Новини

Надію Савченко доправили до суду Москви, аби розглянути продовження терміну її арешту. За два місяці голодування вона схудла до 50-ти кілограмів, живе тільки на ін’єкціях глюкози.

На заклик рідних та адвокатів негайно зупинити протест, який уже прямо загрожує її життю — авіаторка відповідає однозначно – або повернення в Україну, або смерть.

Надію Савченко звинувачують у вбивстві двох російських репортерів. Російське слідство вважає, що нібито саме вона була корегувальницею українських артилеристів, які начебто вели «прицільний вогонь» по російських журналістах.

Поки Савченко судять у Москві, гучну заяву в Києві робить колишній керівник Айдару нардеп Сергій Мельничук. Каже: корегувальником у тому бою був він

«Вогонь артилерії у бою, коли загинули російські журналісти корегував я. Я тоді був на передовій, бійці, які брали участь в тому бою, підтвердять – я був попереду БТРів. Російські журналісти стали випадковими жертвами, і по них ніхто прицільно не стріляв,»- зізнається народний депутат України.

Мельничук розповідає: того дня Савченко разом із іншими українськими бійцями вийшли на підмогу батальйону, який потрапив у засідку, та схибили й заїхали в окупований Луганськ.

Савченко, наголошує Мельничук, ніяк не могла націлювати вогонь, бо на той час була в розстріляній колоні поруч із пораненими. Нардеп твердить: його свідчення від самого початку справи мають адвокати.

Сьогодні ніхто навіть не сумнівався, що Басманний суд вкотре продовжить українці арешт. Цього разу — до 13 травня.