Нове Дебальцеве: або працюй, або помри з голоду

Вікна-Новини

З Дебальцівського плацдарму забирають тіла загиблих українських солдатів. Сьогодні бойовики віддали кілька десятків тіл воїнів збройних сил України. Забирають їх українські волонтери, процедура відбувається під егідою міністерства оборони. Загалом – 23 небіжчика, хоча бойовики твердять, що у морзі іншого міста лежить ще 10.

Тепер терористи чекають, поки українські військові віддадуть їхніх загиблих. Обидві сторони наполягають – вони не обмінюються тілами, а просто повертають загиблих додому. Це відбувається практично постійно.

Нині терористи продовжують розвідку боєм позицій українських силовиків. Найзавзятіше на Донецькому й Маріупольському напрямках.

А тим часом на окупованих територіях почалося полювання на прихильників України. У російській соціальній мережі, у групі самооборони Горлівки з’явилося страшне повідомлення:

«Я прошу вас доповідати на сусідів знайомих і незнайомих. Усіх, хто коли небудь згадував що Україна нас звільнить, налаштований проти ДНР і просто в розмові згадував, що він за Україну. Так, це означає, що в Горлівці починаються чистки. Читски від укропів. На дворі війна і ми не толерантні».

На окупованих територіях стає все важче виживати. Всіх людей у Дебальцевому добровільно-примусово записують у різнороби, які мають відбудувати місто. Люди отримують картку, тільки з нею можна одержати їжу. Хто проти – сидітиме голодний, бо грошей нині в місті в обігу нема.