Из Израиля после 2-месячного лечения возвращаются майдановцы

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Їм провіщали життя в інвалідному візку після тяжких поранень на Майдані Незалежності. Але за два місяці лікування в Ізраїлі вони підвелися з ліжок. А сьогодні повернулись на рідну землю на своїх ногах.

31-річному будівельнику із Західної України 20-го лютого на вул. Інститутській куля влучила в хребет і буквально розтрощила спинний мозок. Українські лікарі врятували Романові життя, але сказали, що він не зможе рухатись.

Проте волонтери й небайдужі українці зібрали гроші та допомогли доправити парубка в ізраїльську клініку.

Ізраїльські лікарі склали хлопця зі шматків й уже на наступний день після операції Роман самостійно сів, а на другий день почав наново вчитися рухатися.

Знову вчився ходити після п’яти операцій режисер-документаліст, якого поранили на день раніше, теж у центрі Києва. Володимирові і Романові вже вдома доведеться пройти курс реабілітації. Та хлопці вже зараз дякують кожному, хто допоміг фінансово і волонтерам, які за кордоном не покинули в скруті.

В Ізраїлі зараз залишається ще троє з десятьох тяжкопоранених на Майдані. Двоє з них до кінця травня мають повернутися в Україну.

Загалом ушкоджених у бійні на Майдані зараз нараховують кілька тисяч.

«Намагаємось максимально влаштувати їх в Україні, повертаються із за кордону не завжди доліковані, або з ще виявленими проблемами. Зараз гроші не збираємо, шукаємо громадські ініціативні фонди, які роблять це безкоштовно. Якщо однією фразою сказати, що спасло цих хлопців – це Бог, лікарі, милість і щедрість людей і волонтери», — каже волонтерка Наталя Попова.