США и ЕС считают референдум на востоке Украины фальшивым

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Сполучені Штати та ЄС називають референдум, який готують на сході України, фальшивим. Очільники американської та європейської дипломатій кажуть — це спроба розіграти кримський сценарій.

«Ми вкрай стурбовані намаганнями проросійських сепаратистів у Донецьку та Луганську влаштувати фальшивий референдум. Ми виступаємо проти такої протизаконної спроби подальшого розколу України. Жодна цивілізована країна не визнає результатів цього псевдореферендуму», — сказав держсекретар США Джон Керрі.

Дипломати твердять, що Україні зараз головне – провести 25 травня президентські вибори. Якщо ж Росія спробує зірвати їх, США та Європа запровадять по-справжньому суворі санкції, які боляче вдарять по російській енергетиці та банківському секторові. Свої подальші кроки Вашингтон і Брюссель уже узгодили.

«Чесні президентські вибори в Україні – важливий крок до стабілізації. Вони дадуть змогу провести легітимні дебати щодо майбутнього України», — сказав верховна представниця ЄС із закордонних справ Кетрин Ештон.