В Луганске сепаратисты штурмовали военкомат

Вікна-Новини

Вікна 22:00

У Луганську — вибухи і стрілянина. Сепаратисти штурмували військкомат.

День у Луганську розпочався із заяви самопроголошеного народного губернатора про те, що армія Південного Сходу оголошує війну Києву і збирається не просто оборонятися, а наступати. Він наказав всім чоловікам призовного віку та керівникам силових відомств і армії з`явитися до штабу, інакше їх оголосять зрадниками Луганської народної республіки.

«Преступная фашистская власть объявляется кровным врагом народа Луганщины. Призываю отключить все профашистские каналы, мы не будем ждать, когда нас раздавят и сожгут, мы будем отстаивать свою землю до последней капли крови от фашистских захватчиков и убийц. Первая наша цель – это Киев».

Українські телеканали він оголосив профашистськими, тобто забороненими, а відтак дав зрозуміти, що працювати там для українських журналістів не лишається жодної можливості.

Надвечір, близько восьмої, під будівлею обласного військкомату почулися постріли – автоматні черги, а потім і вибухи світлошумових гранат. Як з’ясувалося, туди за інформацією сепаратистів начебто підвезли кількадесят бійців «Правого сектору». А оскільки це ті, кого усі бояться понад усе, туди одразу відправили загін озброєних бойовиків, кількадесят чоловіків. Вони там побачили автобуси, де була зброє та бронежилети, все це роззброїли і заблокували військову частину. На самій будівлі та будівлі поряд працюють снайпери – постріли були як у бік будівлі так і з неї.

Журналістів звідти евакуювали. Під’їхала швидка, але постраждалих там немає. І поки все затихло, ймовірніше, тривають перемови. Перед тим, аби з`ясувати що до чого, туди підтягнулися активісти Євромайдану і двох з них – Олексія Біду і Анну Мокроусову – взяли у полон, нині вони в СБУ.

В МВС повідомили — є перша жертва серед захисників військкомату. Поранено бійця — солдата строкової служби. Про характер та важкість поранення наразі не повідомляється.