В Крыму утвердили новую Конституцию: полуостров теперь – в составе РФ

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Крим — уже з переписаною конституцією. Самопроголошена влада сьогодні затвердила новий основний закон півострова. На позачерговому засіданні кримського парламенту за нього проголосували одностайно. Після цього були бурхливі оплески.

За новою конституцією, Крим відтепер є демократичною правовою республікою в складі Російської Федерації, територія якої є єдиною, неподільною та складає невід’ємну частину території Росії.

«За это короткое время мы прошли путь от бесправной автономии в составе унитарной Украины, я бы сказал — бесправной среди бесправных регионов Украины, к республике — субъекту Российской Федерации — равному среди равных», — сказав Володимир Костянтинов.

У документі прописано, що у Криму три державні мови — російська, українська та кримськотатарська. Конституція також гарантує право кримчан на референдум та вільні вибори.

Меджліс вже відреагував на прийняття нового основного закону, і назвав його: «неприйнятним» для кримськотатарського народу. Адже він не містить жодної норми, яка б гарантувала збереження та розвиток кримськотатарського населення як корінного народу півострова.