В Луганске взяли штурмом обладминистрацию

Вікна-Новини

Вікна 22:00

У Луганську взяли штурмом обладміністрацію. Будівлю оточили проросійські активісти. Вибили скло, пустили в діло димові шашки й петарди. Біля адміністрації зо тисяча людей з триколорами й георгіївськими стрічками — скандує «Росія!». Є постраждалі.

Три тижні минуло з 6 квітня — дня як озброєні бойовики, проголосили себе об’єднаною армією Південного Сходу і захопили будівлю луганської СБУ. І саме сьогодні збіг термін їхнього ультиматуму. Вони вимагали призначити їхніх лідерів губернаторами та провести в регіоні референдум, попереджаючи, що у разі невиконання їхніх вимог, вони перейдуть до активних дій.

О другій дня мітингарі почали потроху сходитися під свій форпост. Їх небагато, кількасот до півтисячі. Вони вигукують вже традиційні лозунги «Донбас Росія», «референдум-референдум» і «міліція з народом». Опісля ходою вирушають до будівлі облдержадміністрації. Проросійська хода, недовго думаючи, почала трощити двері, бити вікна і за класичним сценарієм захоплювати адмінбудівлю. Їм ніхто не перешкоджав.

Спершу під бурхливі овації молодики в масках скинули українського прапора, він пролетів кілька поверхів, зачепився та врешті його таки підкинули прямо під ноги щасливому натовпу.

Співробітники, які до штурму взагалі-то готувалися чи не щодня, вже полишили свої робочі місця.

«Я подошел, чтобы узнать, что творится, люди неадекваты, полностью зомбированы. Я спрашиваю, почему в моем родном Луганске чужой флаг? У меня тетка выхватила телефон, а мужик заехал в глаз. Я спрашиваю, без выбитых окон нельзя? Бабки кричат нельзя, референдум», — розповів депутат Луганської обласної ради Сергій Давидов.

Нині представники так званої армії південного Сходу готуються висунути київській владі нові вимоги.