В парламенте депутаты закрылись с силовиками

Вікна-Новини

Вікна 18:00

В парламенті сьогодні зачинено. Депутати зачинилися із силовиками, і разом планували масштабну операцію, як захистити країну від реального ворога.

У парламенті день оборони. Журналістів у будівлі навіть близько не пускають до входу в сесійну залу. Усі чекають під дверима до ложі преси. В середині таємна доповідь силовиків.

На закритому засіданні було багато політики, але більш ніж за 3 години спілкування депутати з силовиками спромоглися ухвалити щонайменше кілька важливих безпекових рішень. Зокрема про передислокацію українського війська у зв’язку з загрозою військового вторгнення.

«Це максимальна мобілізація тих, хто має військову підготовку в ЗСУ і ВС ця мобілізація відбуватиметься тільки в рамках областей, де мешкають ці люди», — сказав Сергій Соболев, в.о. голови фракції «Батьківщина».

Крім того депутати ухвалили постанову про підтримку українських військових і узгодили директиви на 4-сторонню зустріч в Женеві.

«Є питання заборонені до обговорення, зокрема це питання, які стосуються територіальної цілісності України чи конституційного устрою, оскільки це виключно справа українського народу», — сказав Сергій Соболев, в.о. голови фракції «Батьківщина».

Крім того, парламентарі вирішили повернути обов’язків військовий призов. Про це вже відкрито говорили в кулуарах. Коли саме це станеться, кажуть, залежатиме від ситуації в країні. Те саме стосується й відновлення військових кафедр та військової підготовки в школах. Більше інформації із таємного засідання з силовиками депутати домовились не розголошувати. Щоправда підтвердили, що з терористами влада не панькатиметься.

«Ніяких переговорів з терористами, які вбивають людей, які зі зброєю захоплюють будівлі, бути не може, треба застосування зброї, це міжнародна практика, ключове наше завдання пояснити людям, щоб вони не підтримували терористів», — сказав Петро Порошенко, народний депутат позафракційний.

Вкотре депутати закликали покарати тих народних обранців і кандидатів у президенти, які підігрівають сепаратиські настрої.

Зі слів народних обранців, з секретної наради намагалися вигнати комуністів, бо їхні однопартійці не криючись підтримують сепаратистів. Ба більше лунали вимоги до Генпрокуратури рішуче діяти й з іншими народними обранцями, яких і так не видно в парламенті.

«Настав час не лише завершити кар’єру депутатів-комуністів, а й Генпрокуратурі подати на зняття недоторканності та відкрити кримінальні справи. Проти сина Януковича, Пшонки і Калетніка, скільки можна терпіти, як ці три класики — трус, балбес и бувалий вийшли зачитали листи від Путіна, а їхні діти умнічають і розповідають, як Росії треба рухатись по території України», — заявив Микола Томенко, народний депутат фракції «Батьківщина».

Ще одне, міністр оборони переконав депутатів у тому, що армія впорається і без введення надзвичайного стану, тому поки це питання відклали.