В регионах продолжается осада админзданий

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Центр протистоянь перекинувся з великих міст на менші. Для жителів Слов’янська Вербна неділя перетворилася на криваву. Вчора там загинуло людини. В регіонах триває облога адмінбудівель.

Попри обіцянки керівників країни якнайшвидше спинити сепаратизм на Сході, у вихідні він обернувся на тероризм — на Донеччині чужинці почали захоплювати райцентри.

Слов`янськ. У суботу зелені чоловічки зайняли райвідділок міліції та СБУ — правоохоронців звідти викурили димовими шашками, а на в`їзді до міста виставили блокпости, у самому Слов`янську з`явились барикади.

У суботу міністр внутрішніх справ заявив про старт Антитерористичної операції. Спецпрпризначенців відрядили ліквідувати блокпости на підступах до Слов`янська. Без розмов терористи відкрили вогонь. Як наслідок один працівник СБУ загинув, постраждало — 9-ро з обох сторін.

Наступного дня чужинці відкрили вогонь просто біля лікарні Слов‘янська — упритул розстріляли автомобіль. За попередніми даними, одна людина загинула.

Зо тисячу терористів вдерлись вихідними і у Краматорськ. За кілька хвилин вони захопили будівлю міліції. Скинули синьо-жовтий прапор, аж раптом українські міліціонери почали давати відсіч штурмовикам, ті  стріляли у відповідь.

Неспокійні вихідні були й у Харкові. На недільний мітинг там водночас вийшли проукраїнські і проросійські активісти. Останні не відпустили своїх опонентів без бійки. Розбиті голови та купа інших травм — так проросійські мітингарі розправлялись зі своїми опонентами. Добивали навіть лежачих, а медикам звеліли — не рятувати побитих.

Розігнавши опонентів, агресори рушили штурмувати Харківську мерію. Далі чорного входу не пройшли — зупинив міський розпорядник Геннадій Кернес. Щоправда, спочатку у нього летіло каміння. Заспокоївся натовп, коли Кернес пообіцяв спробувати влаштувати місцевий референдум, повернути російську мову в статус регіональної і спорудити мітингарям сцену.

Одеські антимайданівці вихідними штурмували офіс партії «Свобода». Порожнє приміщення закидали яйцями, а потім почали трощити машини, що були під офісом. Перепало й одній з телевізійних машин — агресивні мітингарі прийняли її за машину Правого сектору.

В Запоріжжі у неділю містяни почастували сепаратистів яйцями, мукою, молоком та майже семигодинною облогою. Тисячі городян обурених появою зелених чоловічків на Донеччині, вирішили зіпсувати мітинг запорізьким прихильникам Росії — взяли їх у своє українське коло разом з міліцією, що затуляла мітингарів з триколорами, в останніх не витримали нерви.

Від обстрілу сепаратисти захищалися парасольками, та без поранених не минулося. З різними травмами з російського мітингу пішло кілька десятків людей. Інших сепаратистів вивели коридором ганьби і доправили до міліції.

Полтавці на вихідних, почувши про можливий сепаратиський мітинг, першими — на тому ж місці влаштували своє зібрання — за Єдність України. Утім кілька прихильників Росії на мітинг таки забрели, та їх з ганьбою звідти прогнали.