Волонтери-хіміки зробили аналог американського бинту

Вікна-Новини

За лічені секунди американський препарат Целокс спиняє найскладніші кровотечі. І його  до цього дня за великі гроші закуповували в Америці. Та українські хіміки-волонтери винайшли український аналог.

Коли важлива кожна секунда – він рятує життя. Триметровий бинт, просочений кровоспинним розчином майже вмить стримує найскладнішу кровотечу. Без нього, бідкаються вояки, на передовій складно. Усе через його коштовність. Щоб забезпечити 200-тисячне військо, потрібно 100 мільйонів гривень.

Столичний хімік Петро, колишній майданівець у своїй крихітній лабораторії зібрав колег. І гуртом вони винайшли український аналог Целоксу.

На дозвіллі, власним коштом — вони кілька місяців експериментували зі своєю кров’ю. Щоби переконатися в безпеці препарату пішли до лікарів -по схвалення.

Тоді вони зрозуміли – все вдалося. Свій винахід назвали просто – «Кровоспас». Він – безпечніший,  та головне – вдвічі дешевший.

Свій «Кровоспас» хіміки вже запатентували. Втім, кажуть, аби пустити його у виробництво не обійдуться без державної підтримки.