Зірвати призов в Україні: російські фейки про мобілізацію

Вікна-Новини

У російського агітпропу новий привід для розмов – мобілізація в Україні. Сотні публікацій, десятки сюжетів у новинах, які намагаються зірвати призов. Проте мобілізація йде за графіком: за 10 днів уже 45 тисяч мобілізованих.

Усіх охочих не воювати Путін запросив до Росії, навіть законодавчу базу виправив під це. Реакція пропагандитсів миттєва — буквально того ж дня на лайф-ньюз з’явилося троє начебто українців. Із замиленими обличчями награно й постановково прочитали Путінські новації.

Останніми днями російські ЗМІ переповнені матеріалами про полонених українських солдатів, яких часто на камеру принижують і переконують, що їх ніхто не визволить. Українські волонтери констатують: це ще один елемент інформаційної війни проти мобілізації.

Денис Богуш, політтехнолог, розповідає: Росія просто боїться нової мобілізації в Україні.

В Україні справді є призовники, які відмовляються воювати, втім він  констатує, що на загальну картину це мало впливає і мобілізації кілька сотень відмовників не зірвуть.

І волонтери, і політтехнологи, і силовики констатують: нині головне не панікувати. Адже головна мета в нашого ворога посіяти паніку й цим дестабілізувати становище в країні. Усі як один кажуть: нині необхідно максимально фільтрувати російську пропаганду, зібрати волю в кулак і бути спокійним.