До Києва приїхав француз із власним механічним оркестром

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Сам збирає – сам диригує. Вже 35 років француз П’єр Бастьєн концертує світом із власним механічним оркестром. Гайки, коліщатка та дитячий конструктор видають такі звуки, що глядачі на концертах занурюються в транс. 

Він – незвичайний ді-джей. Замість пульта в нього ціла конструкція – це механічний оркестр. Диригент під̕єднує гумові стрічки до машини – а їхні проекції на екрані. Ефектний викрутас із паперовими смужками – їх не лише бачиш, а чуєш їхній шурхіт. А це якийсь чиказький джаз-бенд з 30 років намагається продертися крізь цю лопать – на екрані її впізнаєш не одразу. 

Французові П̕єрові Бастьєну – 60. Він доктор філології Сорбонського університету. Та останні 35 років – концертує та вдосконалює свій механічний оркестр. 

За все життя сконструював їх понад 100. А кількість елементів його музичної машини перебільшило 80.

До Києва П’єр привіз нову програму «Воскресіння». Відеомікс з архівних записів музичних зірок минулого він накладає на рухи найпростіших механізмів в супроводі свого оркестру. Каже, найдорожчі елементи машини – три маленькі відеокамери, які проєціюють роботу окремих елементів на екран.