Як байкери допомагають недоношеним малятам

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Тисячі недоношених малят по всій країні потребують тепла, аби вижити. Зігріти їх можуть спеціальні термоматраци. Але їх вкрай бракує навіть в «Охматдиті». Як небайдужі допомагають врятувати тих, хто народився передчасно – Олексій Сімаков. 

Олена ніжно тримає синочка на грудях, зігріваючи його материнським теплом. Владик народився передчасно – на 24-му тижні і важив трохи більше, ніж півкілограма. Мати була у відчаї. Жінку направили до Києва в «Охматдит». Тут дитинку врятували. Нині вона важить 3,5 кілограми. Утім, все ще потребує особливого догляду.

Олена Титарчук, матір:

Очень тяжело, очень сложно. Детки охлаждаются. Ламп тоже не хватает, которые нагревают, а матрасики, конечно, очень помогают. Для таких деток они просто необходимы.

Переохолодження для недоношених діток – то смертельна загроза. Рятівним джерелом тепла для таких малят слугують спеціальні водяні матраци з підігріванням. Вони підтримують належну температуру тіла малюка. Але в «Охматдиті» таких матраців втричі менше, аніж малюків із малою вагою. 

Олена Бакаєва, завідувач неонаталогічним центром «Охматдиту»:

Вы прекрасно понимаете, что все эти дети будут нуждаться в поддержании температурной цепочки. Поэтому для всех этих детей нужны будут такие матрасики.

Брутальні чоловіки та ревище моторів. І все заради добра. Це мотофест «Тарасова гора», який щороку збирає сотні байкерів з усієї країни. Цього разу вони з`їхалися ще й тому, аби допомогти малечі й зібрати гроші на необхідні матраци для «Охматдиту». 

Вікторія Бондар, керівник маркетингу Української біржі благодійності:

Ми дуже сподіваємося, що буквально за місяць або за кілька тижнів вони отримають це обладнання. І можливо хтось з тих малят, які будуть врятовані, в майбутньому стане байкеров.

Для нього доброчинність – то сенс усього життя. Юрій на прізвисько Магістр заснував фонд допомоги загиблим байкерам і своїм коштом встановив їм пам`ятника поблизу Білої Церкви. Закликає побратимів жертвувати заради діток із малою вагою. 

Юрій Попович, байкер:

Жизнь наша рискованна. Всетаки два колеса – не четыре. И надо помнить о смерти и помнить о добре, которое ты еще можешь успеть сделать.