На Прикарпатті 80-річний дід вирішив підкорити гірську річку

Вікна-Новини

Вікна 18:00
Йому пішов дев’ятий десяток, а йому не йметься. «Вікна» знайшли на Прикарпатті дідуся-екстремала. Він вирішив підкорити бурхливу гірську річку. Та ще й в сезон дощів. Що з того вийшло – у сюжеті. 
Дід Василь ледь тримається на ногах. Дід проживає свій дев’ятий десяток років. Доля випала важка. Сирітство, післявоєнний голод, тиф. Без сліз про пережите згадувати не може.
Василь Ковацюк, найстарший екстремал:
Я малим був, сильним і вижив, а коли прийшов додому, лікар каже – дитинка з’їш шо-небудь, інакше ти умреш. Я не можу ті времена вспомінати, мені тяжко.
Згодом став військовим. Збудував свій дім, виростив сад та трьох синів. Живе поруч з гірськими річками. Там син плаває на човнах. Весь час за нього хвилюється. Дідусь вирішив на собі спробувати, що воно таке – бути ескстремалом. Ризикувати вирішив на Чорному Черемоші.
Переконати сина дідусеві було не просто. Вистояти перед гірською річкою іноді не здатні і молоді здорові відчайдухи. Швидкість течії іноді дорівнюється швидкості автомобіля. Черемош забрав не одне життя. Без спеціальної підготовки, лізти у воду – зась.
Степан Мотель, інструктор:
У нас були випадки, коли вилітали люди, траплялися аварії, я сам особисто стояв півтора години посеред ріки, тримав дівчинку, яка вдарилася.
І все ж, дідусь натягує на себе захисний костюм та шолом. Туристи, що за цим спостерігають, шоковані.
Перед мандрівкою рікою, короткий інструктаж та навички із порятунку. Триматися в човні можна, лиш, ногами, які у діда хворі. В руках – весло. 
Василь Ковацюк, найстарший екстремал:
Я готовий к старту, не боюся, вже своє прожив.
Вода міняє колір. Це означає – дощ несе з гори великий вал води.
Віктор Ковацюк, син:
Найстрашніше, коли в горах ідуть сильні дощі і вал на півтора метри, але не страшний вал, а те, що може бути в валу, кучугури, бревна, бо гірські річки так ідуть.
Знімальна група «Вікон» теж вирішує випробувати течію.
Камера фіксує, як один з човнів перевертається. Людина рятується. Одна з туристок згодом зізнається, як, ледь не потонула.
Людмила Воробчук, туристка:
Коли випала з рафта, дівчина спасла мені життя, щоб я не опинилася в воді, головою вперед.
Дідусь за 40 хвилин долає відстань в 20 кілометрів. 
В те, що дістанеться берега живим та неушкодженим, старенький екстремал не вірив до останнього. 
Василь Ковацюк, найстарший екстремал:
Костюм промок, я замерз, чуть не впав в воду, ну не жалію, що поплив, ще попливу, як сонечко буде.
Дід Василь пишається – здолав ріку та власний страх. Тепер він мріє встановити рекорд країни, як найстарший екстремал, що підкорює гірську стихію.