У Рівному в телефонних будках з’явилися міні-читальні

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Бібліотека в телефонній будці. Такі міні-читальні з’явилися у Рівному. Їх встановили у центральному паркові. 
Поповнити літературний фонд може будь-хто. Так само, як почитати під час прогулянки. Літератури за жанрами там досхочу й на будь-який смак. Експеримент виявився вдалим. 
Прихопивши книги Олексій Ковальчук прямує до центрального парку Рівного. Художню літературу, яку давно перечитав, залишає в телефонній будці. Там тепер не дзвонять, а читають. 
Олексій Ковальчук, відвідувач книгарні:

Вирішив принести кілька книг. Перспектива цього проекту мені в подальшому невідома, але, як кажуть, перевіримо часом.
Зробити парк бібліотекою просто неба вирішив рівненський журналіст Олександр Курсик. Його ідея з міні-читальнями набуває популярності. За тиждень роботи чотирьох телефонарень літератури в них неабияк побільшало. 

Олександр Курсик, автор ідеї:
Сьогодні приніс книги, щоб розставити в чотири бібліотеки. Бібліотечний фонд збільшився вдвічі тільки за тиждень, коли працюють наші чарівні телефонні будки в парку.
Найбільше міні-читальні приваблюють молодь. Хоча на полицях найчастіше зустрічаються радянські видання та різноманітні фотоальбоми.
Анастасія Коваль, відвідувачка читальні:

Література досить різноманітна, можна обрати те, що подобається відповідно до своїх вподобань. Так можна цікаво провести час.
Юліана Петрук, відвідувачка читальні:
Це чудова ідея, адже, відпочиваючи в парку, ти можеш взяти книгу, полистати, почитати. Можливо, щось зацікавить. От взяла книгу та знайшла кілька корисних порад для себе. 
Та не всі приходять до телефонних будок почитати. Вже є охочі поцупити книжки. Тож організатори подбали й про безпеку літфонду. 
Андрій Мощанецький, директор парку:
Сторож періодично ходить і дивиться за ними. Встановлені петлі для замків, але поки ми їх не закривали протягом тижня. У разі виявлення серйозних випадків вандалізму будемо закривати на ніч.
Вже зараз у телефонних будках бракує місця для книг. Їх доводиться розкладати на підлозі. Тому ініціатор вже замислюється, чи не розширити мережу паркових міні-читалень.