До Києва за талантами приїхав всесвітньовідомий піаніст Денис Мацуєв

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Він має до двох сотень концертів на рік по всьому світові. Графік у нього розписано до 2015-го. Цими вихідними він був у Києві. І вперше не з концертом. До столиці прилетіла всесвітньовідома зірка легендарної російської фортепіанної школи – Денис Мацуєв. Він тут, аби представити новий Міжнародний конкурс молодих піаністів віком до 13-ти років, який організовує «Сбербанк России» в Україні. Відбудеться він у листопаді. Партнером проекту виступив і Фонд Віктора Пінчука. 
Його ім’я відоме не тільки на всю Росію, а світ – зірка Дениса Мацуєва запалилась, коли йому було заледве 16 років. Він підкорив російську і світову сцени грою на фортепіано. Нині він у Києві, тут зізнається – майже як удома, бо мама – українка. 
Денис Мацуєв, піаніст, заслужений артист Росії:
У нас долгие отношения с Киевом, я бы сказал любовные, потому что для меня Киев – это детство моей мамы, которая здесь росла, а потом уехала в Иркутск с родителями.
Нині соліст московської філармонії ще досі пам’ятає, як починалася його тріумфальна кар’єра музиканта. Це було на початку 90-х – саме тоді фонд «Нові імена» їздив Росією у пошуках талантів. Тоді йому було всього 14. Та зустріч зі своєю наставницею і педагогом з Москви Іветтою Вороновою пам’ятає й досі.
Денис Мацуєв, піаніст, заслужений артист Росії:
Она сказала – Киска, мы хотим тебя позвать в Москву на концерты, я сказал, спасибо и побежал обратно на футбольное поле, не понимая того, что произошло. 
Тоді у нього з’явилася підтримка, концерти, гастролі і колосальний ріст. Він грав в Букінгенському палаці на запрошення британської королеви, 4 рази для Папи Римського, в штаб-квартирі НАТО. Йому корилися всі європейські, азійські та американські сцени. 
Нині він теж взявся шукати нових імен. В травні провів міжнародний конкурс в Астані, а в листопаді планує в Києві представити міжнародний конкурс-фестиваль юних піаністів віком до 13 років. Його організовує «Сбербанк Росии» в Україні. Спершу члени журі прийматимуть відео-заявки з 17 країн, де представлено банк. Відеозаписи переглядатимуть члени журі. І зі всіх оберуть 15 найліпших конкурсантів. Що цікаво – ті 15, що потрапляють до другого туру, автоматично пройдуть і до фіналу. 

Денис Мацуєв, піаніст, заслужений артист Росії:

Вот здесь самая существенная особенность, которая отличает от других конкурсов. Люди, которые приезжают сюда, они уже автоматически становятся дипломантами, как минимум этого конкурса. Они играют гарантировано 2 и 3 тур. 2 тур – это сольный, и третий тур это с оркестром. 
Основна умова – в другому турі обов’язково один твір на вибір – українського композитора. Хто буде членами журі, поки ще таємниця. Однак організатори вже привідкривають завісу. Премії чекають не тільки на переможців, а й на їхніх педагогів.
Ігор Юшко, голова правління «Сбербанк России» в Україні, організатор конкурсу-фестивалю:

Мне кажется, это очень благородно, у них вне всякого сомнения должен быть стимул, потому что разглядеть талант первично зависит от преподавателя, мало разглядеть, а и вдохнуть искорку надежды. 
5 лауреатів і 10 дипломантів здобудуть найголовніше – підтримку після конкурсу у вигляді майстер-класів, концертів і навчання у відомій літній школі музикантів у російському місті Суздалі.
Денис Мацуєв, піаніст, заслужений артист Росії:
Наша задача не только отыскать этих уникальных самородков во всего мира, а самое главное проследить, как они будут развиваться дальше. Это самое важное, потому что сейчас уникальное поколение идет, уникальное поколение вундеркиндов – такого не было 20 лет назад. 
Конкурс-фестиваль відбуватиметься протягом тижня. Між конкурсними днями – свій сольник обіцяє дати і сам Денис Мацуєв. Умови подання заявок для відбіркового туру з`являться вже на початку липня на сайті організатора.