На журналістів «Вікон» напали під час знімання забудови в Ірпені

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Привселюдне паювання. І бійка. Під Києвом на всю поділяють ліс. Депутати Ірпінської міськради під галас фактично отримали змогу роздавати ділянки рекреаційної зони під спорудження. А потому камеру «Вікон» понівечили працівники забудовника. 
Чергова сесія в Ірпінській міськраді почалася з гаслами та плакатами. Люди вимагають не голосувати за план зонування. 
Голова Ірпеня пояснює так.
Володимир Скаржинський, Ірпінський міський голова:
Виготовити зонування з тим, щоб не було спокус приймати незаконні рішення.
Такі слова обурюють мешканців. Кажуть, незаконні рішення вже ухвалено. 
Після протесту громаді таки дають слово. 
Лаврентій Кухалейшвілі, громадський активіст:
В нас більше 20 гектарів зелених зон, але в зонінг включати не хочуть, бо там є акти, але це ви прийняли це незаконне рішення, ви їх в квітні незаконно перевели їх житлову і громадську забудову і роздеребанили між собою на підставних осіб.
Депутати заклики й пропозиції ірпінців проігнорували – рішення урадили. 
Вже 2 роки в Ірпені триває війна проти забудови скверів, парків та лісу. Це одне зі скандальних зведень. Ще 3 роки тому тут були сосни. Нині впритул одна до одної ростуть висотки. Коли знімальна група «Вікон» вирушає їх познімати, відбувається наступне. 
П’ятеро чоловіків відбирають техніку й погрожують телеоператорові. 
Лише як приїхала міліція, ті схаменулися й повернули обладнання. Правоохоронці вже встановили осіб, які потовкли знімальну групу. 
Микола Жукович, речник ГУ МВС у Київській області:

Людина виконувала свої професійні обов`язки, а як в подальшому там події розгорталися – зараз ми відслідковуємо усі відеоматеріали, які там були, ну і визначаємось із кваліфікацією. Чи це буде 171 стаття – перешкоджання профдіяльності журналіста, чи це буде стаття 196 по хуліганським діям.
Та нападають в Ірпені не лише на журналістів. Торік одному з активістів спалили машину. Він саме боровся проти забудови парку Кургана та Парку Героїв, де міститься братське поховання. Ще 10 років тому в Ірпені було майже чотири десятки парків. Нині – жодного. Всі ліси та парки отримали статус зелених насаджень, тож ірпінці вже готуються йти до суду та прокуратури, адже вважають таке рішення депутатів незаконним. 
ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити СТБ -
поставте 2 чесних галочки:

1.

2. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля