На Рівненщині 21-річна дівчина майструє церкву із сірників

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Церква із сірників і без жодного цвяха. Такий храм майструє 21-річна дівчина на Рівненщині. Два роки вона ювелірно клеїла сірник до сірника, і ось – її шедевр зацікавив «Вікна». 
120 тисяч сірників, десятки пачок картону – саме стільки вже витратила 21-річна Юлія на зведення двометрового храму. Робота забирає весь вільний час дівчини. Іноді майстриня по 5 годин не виходить з робітні. 
Наталія Герус, мама майстрині:
Юля, іди поїж! Зараз піду! Юля, іди поїж! Зараз піду! Мушу їй нести на робоче місце, щоб щось гаряче поїла за цілий день. А якщо покину, то їжа стоятиме цілий день.
Створити двометрову церкву з сірників Юлю надихнув Корецький монастир, поряд з яким живе родина. Цей храм збудовано в 16 столітті, відоме в Україні місце прощі. 
Спочатку дівчина відтворила дзвіницю. Останні два роки працює над великим прототипом самого монастиря. 
Майстриня – самоучка, дівчина не відвідувала ані гуртків, ані майстер-класів, техніку сірникового будівництва опановувала самостійно. Сірник за сірником.
Юлія Герус, майстриня:
Для початку вирізаю потрібну деталь з паперу. Потім наношу клей ПВА та починаю обклеювати сірниками. Після повного висихання приклеюю до церкви.
До завершення церкви залишилося кілька дрібниць. Закінчити будівництво Юлія розраховує вже за місяць-два. Адже в дівчини з’явився помічник – двоюрідний брат. 
Більшість своїх виробів Юлія вже подарувала друзям. Та монастиря-велетня дівчина вирішила залишити у власному приватному музеї.