У Дніпропетровську 200 екологів відвідали диво «зеленої металургії»

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Завод, що очищує повітря, не скидає брудної води в річки та оточений арт-об’єктами! Диво «зеленої металургії» – підприємство «Інтерпайп Сталь» – у Дніпропетровську зібралися роздивлятися понад дві сотні екологів з усієї України. Вони – стипендіати програми ЗАВТРА.UA, заснованої Фондом Віктора Пінчука.
Серед арт-об’єктів – штучне сонце. Його цілодобово видно з усіх-усюд міста. Або величезна інсталяція з арок – вони символізують тунель часу. Металургійний завод «Інтерпайп сталь» з’явився в Дніпропетровську менш ніж рік тому. Він і досі є найбільшою індустріальною дивиною України. 
«Сюда заходишь – попадаешь то ли в Англию, то ли в Америку, то ли в Евросоюз, непонятно, не представляешь, что на территории Днепропетровской области построена такая махина, люди работают в нормальных европейских условия, поддерживая экологическую составляющую нашей страны», – каже Вероніка Черних, стипендіатка програми ЗАВТРА.UA фонду Віктора Пінчука.
Вероніка – спеціалістка з міжнародної економіки. Нещодавно провела ґрунтовне дослідження економічної позиції України у світовій спільноті й стала стипендіаткою програми ЗАВТРА.UA. Тепер, вона та ще понад дві сотні учасників приїхали своїми очами подивитися на підприємство, що пропагує «зелену металургію».
«У них есть системы очистки воздуха от пыли, и второе – они в будущем готовы рассматривать проекты по увеличению энергоэффективности. То есть они не хотят останавливаться на том, что уже достигнуто. То есть завод эффективный, и они хотят его улучшать и в дальнейшем», – розповів Костянтин Черняєв, ментор екологічного форуму «Завтра.UA Climate Change Camp». 
Екскурсія на виробництво, що береже довкілля, відбувалася в рамках всеукраїнського екологічного форуму. Його організував фонд Віктора Пінчука спільно з фундацією Кока-Кола, що підтримує реалізацію екологічних проектів у всьому світі.
Екологічний форум тривав 4 дні. Розпочався він у сосновому лісі під Дніпропетровськом. Найкращі фахівці світу з питань клімату читали лекції просто неба. А стипендіати дізнавалися, як самостійно втілити свої ідеї та ініціативи в реальні проекти. 
Окрім лекцій, ігор та екскурсій стипендіати зробили й свій внесок у захист української природи. Озброївшись рукавичками та мішками для сміття, учасники форуму очистили береги річки Самара.