У Києві з’явилася скульптура легендарного мультфільму «Жив-був пес»

Вікна-Новини

Вікна 18:00

«Щас спою!» – ця легендарна фраза з мультфільму «Жив-був пес» матеріалізувалася в середмісті Києва. Скульптурну композицію відкрили пишно, а от покликати авторів улюблених персонажів на свято забули.
Ще півроку тому вони були двома стовбурами двохсотлітньої липи. А тепер у столиці на вулиці Стрітенський зображають культову сцену з радянської мультиплікації.
Вони сидять, як у фільмі, під столом із пляшкою самогону та жирним окостом. Самі точнісінькі мультиплікаційні копії. Автор цієї нерозлийвода парочки – вінницький скульптор Володимир Заєць, завчасно попереджає вандалів: ця багатофігурна композиція закріплена на тротуарі надійно. 
Ініціаторами створення скульптури були столичні активісти. А гроші на неї дали київські ресторатори. І ось тут логіка закінчується. Пес та Сірий під столом наминають м’ясо, а на столі викрашається сама городина. Бо ж ресторан, який підпирають друзі, вегетаріанський. 
Створений 30 років тому «Жив-був пес» торік визнали найкращим вітчизняним мультфільмом століття. Зворушлива історія розказана простою картинкою та ще простішими словами – авторський текст вкладався у 15 рядків. Короткі діалоги між Псом та Сірим глядачі геть усі знають напам’ять. Вовк, що говорить голосом Армена Джигарханяна, – незрівняний взірець радянської мультиплікації.
Та на відкриття скульптури українські ініціатори не запросили жодного автора цього мультфільму. Режисер «Пса» Едуард Назаров до Києва навряд чи приїхав би: півроку тому його здоров’я погіршилося, йому ампутували ногу. Проте авторові не написали навіть із ввічливості.
Так само у творців мультфільму ніхто не спитав дозволу на використання образів. Чомусь вважається, що Пес та Вовк стали такими вже народними героями, що режисера та художників турбувати не варто.
ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити СТБ -
поставте 2 чесних галочки:

1.

2. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля