У Києві з’явилася скульптура легендарного мультфільму «Жив-був пес»

Вікна-Новини

Вікна 22:00

«Щас спою!» – ця легендарна фраза з мультфільму «Жив-був пес» матеріалізувалася в середмісті Києва. Скульптурну композицію відкрили пишно, а от покликати авторів улюблених персонажів на свято забули.
Ще півроку тому вони були двома стовбурами двохсотлітньої липи. А тепер у столиці на вулиці Стрітенський зображають культову сцену з радянської мультиплікації.
Вони сидять, як у фільмі, під столом із пляшкою самогону та жирним окостом. Самі точнісінькі мультиплікаційні копії. Автор цієї нерозлийвода парочки – вінницький скульптор Володимир Заєць, завчасно попереджає вандалів: ця багатофігурна композиція закріплена на тротуарі надійно. 
Ініціаторами створення скульптури були столичні активісти. А гроші на неї дали київські ресторатори. І ось тут логіка закінчується. Пес та Сірий під столом наминають м’ясо, а на столі викрашається сама городина. Бо ж ресторан, який підпирають друзі, вегетаріанський. 
Створений 30 років тому «Жив-був пес» торік визнали найкращим вітчизняним мультфільмом століття. Зворушлива історія розказана простою картинкою та ще простішими словами – авторський текст вкладався у 15 рядків. Короткі діалоги між Псом та Сірим глядачі геть усі знають напам’ять. Вовк, що говорить голосом Армена Джигарханяна, – незрівняний взірець радянської мультиплікації.
Та на відкриття скульптури українські ініціатори не запросили жодного автора цього мультфільму. Режисер «Пса» Едуард Назаров до Києва навряд чи приїхав би: півроку тому його здоров’я погіршилося, йому ампутували ногу. Проте авторові не написали навіть із ввічливості.
Так само у творців мультфільму ніхто не спитав дозволу на використання образів. Чомусь вважається, що Пес та Вовк стали такими вже народними героями, що режисера та художників турбувати не варто.