На Дніпропетровщині люди задихаються через річку

Вікна-Новини

Вікна 22:00

На Дніпропетровщині – масовий мор риби. Берег річки Самари вкрився мертвими карасями, щуками й сомами. Сморід стоїть нестерпний, його чути за кілька кілометрів. Біда ще й у тім, що річка – чи не єдине джерело питної води для всього регіону. Екологи розводять руками і чекають на результати проб води. 
Місцеві селяни вийшли вранці на риболовлю й отетеріли. Дохла риба була всюди: на берегах і в воді. Це сталося кілька днів тому, за цей час дохлі риб’ячі зграї понесло течією в Дніпро, порозтягали птахи. Жахливий сморід тут стоїть і досі.
У масовій загибелі риби місцеві одностайно звинувачують місцеві очисні споруди. Це єдине велике підприємство в окрузі. Сюди потрапляють стічні води кількох місцевих шахт і каналізаційні стоки міста Тернівки. Нечисть проходить очищення рідким хлором. Та комунальники такі закиди категорично відкидають і кажуть, до забруднення річки Самари не причетні.
Екологи впевнені, що це справжня катастрофа для екосистеми. Отруєна вода може потрапити в Дніпро, і запустить механізм знищення усього біоценозу. Смерть від кисневого голодування внаслідок цвітіння фахівці відкидають, адже воно не може спричинити такої масової загибелі риби. А відтак причина всього – небезпечний викид.
Тим часом усі чекають на висновки хімічної експертизи води та мертвої риби. Вона з’явиться за п’ять днів і тоді, стане відомо, хто саме вже стільки часу отруює Самару.