Обама вирішив відкласти на деякий час інтервенцію в Сирію

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Американці відкладають інтервенцію в Сирію. Президент США Барак Обама готовий зачекати, допоки сирійська влада передасть свої хімічні склади під контроль міжнародній спільноті. 
Хоча в серйозності таких намірів Дамаска сумнівається. Якщо цього не станеться, то Обама ладен розпочати війну навіть без дозволу конгресменів. Ті мали би вже за день голосуванням ухвалити рішення у сирійському питанні, але теж вирішили зачекати.
План передавання сирійських складів хімічної зброї під міжнародний контроль запропонувала Росія. Це рішення підтримали в ООН і НАТО. Проти виступила лише сирійська опозиція. Каже, сподівалася на зовнішнє силове втручання в громадянську війну в країні. 
«Цілковито гарантувати те, що за наш удар по Сирії не буде помсти з боку самих сирійців чи їхніх спільників, я не можу. Зрештою, ніхто в житті нічого гарантувати не може. Та варто зазначити, що наша армія – визначна, наші спецслужби – видатні. І вже не раз ми доводили, що здатні завдати точкових ударів по військових об’єктах таким чином, аби повністю знищити можливість сирійського президента застосувати хімічну зброю», – сказав президент США Барак Обама.